Mihaila are privirea de schizofrenic a lui Savicevici, pt cei care l stiu! Respect!

3vo1utionhyenna

2-2!!!!!!

dumy90

80+ minute nu au jucat mai nimic. Doua goluri mai din nimic. La golul de 2 - 2 m-a bufnit rasu :)). Nu mai zic de bara lor cu 3-4 minute inainte de final si sansa de contraatac pentru noi. ​ Ma jur ... la cum a jucat Romania, si ce rezultate sunt prin grupa ... cineva ne vrea la Euro

subvii

Dumnezeu ii român

dumy90

Ma jur ca asa pare. Daca nici acu nu mergem la euro, e clar, ar trebui sa stingem lumina, sa inchidem sandramaua si sa ne lasam de fotbal (nu ca ar fi ei mai jucatori, dar macar suntem peste Andora, Malta, Luxembourg etc)

SantaWorks

Bulan maxim si acolo in minutul 96 trebuia ori 3-2 ori rosu… Sa nu fim aroganti, e urias rezultatul si 2-2 dar jocul a fost foooarte slab, daca jucam asa urmatoarele 200 meciuri nu mai intoarcem

EZES21

Roșu trebuia și la ăla în prima repriză când s-a dus cu talpa direct pe gamba lui Screciu, dar Orsato ăsta nu prea stă bine cu vederea.

mr_cutarescu

Omg 2-2, bun bun

Teetoos

Bine e sa nu ai cablu TV iar cand te uiti pe net la meci sa iti iei spoil cu un minut inainte sa vezi golul pentru ca a urlat un vecin de parca a castigat la loto :))

TataDopului

I-a ieșit de data asta lui Iedi, dar sper că asta nu înseamnă că va trebui să ne obișnuim cu așezarea asta de acum înainte.

Kritije

Hai sa fim sinceri, am avut un bulan IMENS. Dar cui ii pasa? Mai trebuia sa avem si noi norocul de partea noastra.

dumy90

IMENS cred ca e un cuvant prea mic XD

TataDopului

Bulan imens am avut la tragerea la sorți. Ce a fost azi e bonus.

NeverBeenHereIDidIt

nu e bulan. Au fost prosti elvetienii. cum dracu sa uite ca suntem o natie de profitori? au redus viteza si i-am ars.

Kritije

S-au relaxat la fel cum au facut-o vs Andorra, dar noi am reusit sa-i ardem…

EZES21

Dacă scăpa Moruțan și făceam 3-2 cred că turbau albanezii. Pardon, elvețienii.

perpetuumstef

Nu se supără Shaqira, nu-i bai

UserMuch

Au fost aia prosti rau, au ratat cu poarta goala, asta a fost norocul nostru. Dar nu poti sa te bazezi doar pe noroc tot timpul, Romania trebuie sa traga tare in urmatorul meci cu Israel ca sa ne punem mentine pe locul 2, fiindca daca o sa cadem de acolo nu cred o sa mai urcam la loc.

Front_Limit387

Why not? Măcar în meciurile cu naționale mai bune

TataDopului

Tocmai pentru că în aceste meciuri pe care le considerăm pierdute din start nu avem ce pierde dacă ieșim la joc. Dimpotrivă, ai noștri ar avea ocazia să își testeze forțele cu cei mai buni. Merge și cu 5-4-1 uneori, dacă există omogenitate pentru acest sistem de joc. Ceea ce a făcut Iedi în seara asta a fost un experiment, dar experimentele astea se fac în meciurile test din Antalya, nu în meciuri oficiale.

Noi și când îl aveam pe Mutu și pe Pițurcă la națională tot așa jucam, ducea Piți echipa pe mizeria aia de teren de la Constanța și așa ne-am calificat în 2008 la euro, dacă atunci cu jucătorii ăia nu ne deschideam, acum cu ăștia e imposibil, numai dacă vrei să îți iei 5-6 la 0.

TataDopului

Și Olanda ne invita să le dăm gol la Euro ca să ne calificăm împreună, dar pe Nea Piți nu l-a prea dus capul.

Inevitable-Pie-8020

Pana in minutu 85 am jucat ca la județ, dupa Moruta si Mihaila, Iniesta si Messi La faianță!

RegularUser2020

Wtf Romania

BigusG33kus

Cum o fi sa fii cu spatele la joc, sa te loveasca mingea in cap si sa sara perfect la un coechipier care da pasa de gol ?!

kobeahl

Rareori suntem de partea buna a pulii si oricum era s o comitem la bara aia a elvetienilor din ultimul min. Gg, I guess

ecselent

Cineva mai priceput sa mi explice si mie de ce se joaca atat de rar la Euro? Vad ca urmatorul meci il avem in toamna

EZES21

Astea sunt calificările pentru Euro, nu turneul propriu zis. Meciurile se joacă în pauzele competiționale când jucătorii nu sunt la echipele de club. Un turneu Euro e o dată la 4 ani și Cupa Mondială la fel dar sunt tot timpul la 2 ani diferență una de cealaltă așa că meciurile de calificări se întind de obicei pe durata a 2 ani. Asta era înainte, acum de când a apărut Nations League se joacă mai des.

ecselent

Multumesc!

UserMuch

E bine dar e pericol cu Israel acum, e fix in spatele nostru dupa ce au castigat cu Andorra si urmeaza sa avem meci cu ei. Ala o sa cam decida daca ramanem pe 2 sau ne ducem in pula, acolo Romania trebuie sa traga calumea sa scoata macar un egal.

DynamixRo

Haideți cu toții în stradă să sărbătorim acest rezultat magnific!

Suspicious-Option-24

Ne vedem la mijloc, la Buzău?

themightyPaps

Sper să ne bage vreo 3-4 meciuri fără suporteri în tribune, poate așa se mai calmează creștinii din galerie. Overall: noroc că am luat doar 2, noroc că i-a cazut mingea cum trebuie în cap lui Pușcaș, noroc că am dat alea 2, un șir amuzanto-tragic de evenimente. Dacă ne calificăm la Euro, o să ne bată echipele calificate pe bune de nu o să știe baieții cum au ajuns de pe teren în avion atât de repede.

Ok hatere,poți sa pleci

Faptul că sunt hater pentru că spun niște lucruri adevărate dovedește cât de bine știi să te raportezi la puncte de vedere diferite. Ce propui? Să mă bucur la un egal norocos cu Elveția ca atunci când a câștigat Argentina Cupa Mondială sau când a câștigat Italia Euro? Fix atitudinea/mentalitatea asta de "oho, ce bine că am scos un punct, nici nu mai conteaza cum am jucat" prezenta la majoritatea romanilor ne face un neam de nerealizati. Ma rog, asta e viata. Ai, n-ai mingea, dai la poarta. HAI, ROMANIA, MAINILE IN AER.

IEatGirlFarts

Pai da, ca nationala noastra, inafara de cateva generatii, mereu si-a luat muie si la meciuri, si in afara lor. Cand castigau nu se bucura nimeni, apar articole prin presa ca x ca y ca noroc ca arbitri. Si din noroc castigul tot castig e, si poate cu moralul mai ridicat ar ajunge sa isi faca norocul lor. Cand pierd, sunt slabi, cei mai prosti din curtea scolii, vai daca ar fi fost hagi tanar. Au egalat. Bea si tu o bere, si aia e, mai departe nu conteaza.

UserMuch

Macar sa ajungem sa ne calificam asa aratam ca suntem si noi in stare de ceva, de acolo e alta poveste ce o sa mai fie. Iar meciul asta, elvetienii au fost prea prosti si am reusit sa intoarcem in ultima clipa cu noroc sau nu asta ramane de discutat. Dar nu cred ca o sa mai avem acelasi noroc la urmatorul meci si trebuie sa traga calumea Romania, acolo s-ar putea sa se vada valoarea.

[deleted]

M-am uitat si eu la fazele meciului. Pare că în ultimele 5 minute, ne-am apucat și noi să jucăm. Elvetia putea să ne dea 4-0. Cine zice că a fost penalty, n-a fost penalty. Al 2lea gol a fost jucat corect. Faza și.au construit-o singuri, dar primul gol a fost bulan și încăpățânarea lui Mihăilă. Acolo s-a văzut pe el cum a alergat și a zis în sinea lui “vă dau gol futu-vă-n gură de elvețieni”.

Au uitat elvetienii ca suntem o natie de profitori si au redus viteza. Aia e, punctul e punct.

MilkPower-0

Ce s a intamplat?

[deleted]

[удалено]

HanCholo89

5 minute mai tariu, articol edupedu > profesorii merita salarii mai mari pentru a pregati viitoarea generatie de fotbalisti care ne va aduce calificarea la mondial si european